Proč je důležité prověřovat ojetá auta?

V obchodu s ojetými vozidly se vyskytuje mnoho podvodníků. Prověřování vozů Autogarancí Carlife vám pomůže získat jistotu, že s vaším vozem je vše v pořádku.

Nejčastější typy podvodů na tuzemském trhu:

-přetáčení tachometrů
-omlazování skutečného roku výroby
-falšování VIN kódu u kradených aut
-prodej vozů, které jsou v leasingu nebo exekuci
-podvody s nezaplacenou DPH

Některé způsoby podvodů s ojetinami jsou tak dobře provedené, že běžný motorista nemá šanci je poznat. Naopak odborníci odhalí podobné případy snadno. Proto je důležité se nespokojit s laickým posouzením vozu a obrátit se na prověřené poradenské firmy, které se prověřováním aut dlouhodobě zabývají.


Jejich služby jsou překvapivě levné a určitě se vyplatí. Při nákupu neprověřeného vozu totiž hrozí jeho zabavení policií nebo exekutorem bez náhrady. Tomu se ale dá předejít.

Pětihvězdičkové prověření je nejširší na trhu

Autograrance Carlife za vás zkontroluje auto v databázích kradených vozů i těch automobilů, na které má zástavní právo banka kvůli nesplacenému leasingu nebo úvěru. Zkontroluje i VIN kód a další údaje o původu vozidla.

Výsledkem prověřování je „pětihvězdičkový“ certifikát, který vám garantuje, že jsou všechny hlavní parametry vozu v pořádku. Tento certifikát Autogarance má ještě jednu výhodu - zvyšuje cenu vašeho vozu při dalším prodeji.

Velké a solidní autobazary vám dnes nabídnou prověření vozu jako jednu z běžných služeb. Jedině naše prověření vozidla ale pokrývá všech pět nejrozšířenějších rizik při nákupu vozu. Pokud tedy chcete získat ke svému vozu pět hvězdiček pro maximální míru jistoty, požadujte výhradně Autogaranci Carlife.